Odločitev za ustrezno izobraževanje po končani osnovni šoli je za vsakega posameznika pomembna. Nekateri učenci ste si svojo karierno pot že začrtali, nekateri imate še pomisleke, dvome in negotovosti. Najbolj pomembno je, da vemo, kaj nas zanima, kaj bi radi počeli, kakšne so naše sposobnosti, osebnostne lastnosti, spretnosti in veščine.

Tudi informacije o izobraževalnih programih in poklicih so zelo koristne. Na povezavi www.karierni-sejem.si se nahaja VIRTUALNI SEJEM 2020 – sejem poklicev in izobraževanja. Na sejmu sodelujejo podjetja in nekatere srednje šole, ki predstavljajo posamezne poklice in svoje obratovalnice.

Sejem je namenjen učencem in dijakom. Učenci OŠ lahko »obiščete« sejem v času od 16. do 20. novembra 2020.

Upam, da boste našli ustrezne informacije, ki vas zanimajo.

Lepo pozdravljeni in ostanite zdravi.

Psihologinja Jadranka Čabraja.