V Evropskem tednu mobilnosti, natančneje v četrtek, 21. 9. 2023, so se učenci štirih oddelkov petega razreda skupaj s starši, sorojenci, starimi starši in zaposlenimi na Osnovni šoli Brežice lahko udeležili medgeneracijskega kolesarskega izleta. Zbralo se nas je kar 74. Kolesarili smo po novi kolesarki stezi od Osnovne šole Brežice do Dobove in nazaj. Za varnost so poskrbeli tudi sodelavci Policijske postaje Brežice. V toplem septembrskem popoldnevu smo s sinergijo dobrega razpoloženja v spomin zapisali zanimiv, sproščujoč in poučen dogodek, ki je minil v prijetnem medgeneracijskem druženju.

Izlet smo organizirali v sklopu projekta Varno na kolesu (vodiva ga Katja Komplet in Jakob Rožnik), ki mlade spodbuja k vseživljenjski rabi kolesa, in v okviru projekta Simbioza, ki ga vodi Darja Kalin. V okviru obeh projektov potekajo različne aktivnosti spodbuja medgeneracijskega sodelovanja in povezovanja.

@varnonakolesu

Katja Komplet, vodja projekta Varno na kolesu – Postajam kolesar