V okviru akcije Beremo skupaj smo začeli z medgeneracijskim branjem. Ob prijetnem druženju starejši učenci berejo mlajšim. V nekaterih razredih so se odločili, da bodo zaradi dobrega odziva dejavnost ohranili celo leto.

Ob prazniku zlatih knjig, 17. septembra, smo učence spodbudili k branju za Bralno značko. To je hkrati uradni začetek branja za Bralno značko.

Prvošolci so knjižnična pravila spoznavali preko lika Lole in Popi, ki jih učenci poznajo že od prvega šolskega dne.

Učencem drugega razreda je knjižničarka Anja najprej prebrala pravljico Palček Pohajalček, avtorice Brigitte Weninger. Knjižnična pravila smo ponovili ob posebnem gostu, Palčku Davidu.

Za učence tretjega razreda smo pripravili pravljično uro. Najprej smo ponovili knjižnična pravila, nato pa smo prebrali slikanico Svetlane Makarovič, z naslovom Pekarna Mišmaš.